تبلیغات
ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ

ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ
 
قالب وبلاگ
نویسندگان


در مطلبی که میخوانید
نه به امام جمعه توهین شده نه به امام حسین(ع) و نه به عزاداری های امام حسین(ع)
این مطلب که از خطبه های امام جمعه نوکنده برداشت شده را در یک جمله خلاصه میکنم.
کاش روزی برسد که عزاداری هایی را شاهد باشیم که
برخی پسران جوان با نگاه های حرام چشم چرانی نکنند و دختران با حجابی مناسب در عزاداری شرکت کنند
و کاش روزی برسد که عزاداریهایمان به نماز ختم شود نه باعث اختلال نماز


امروز 3 آذر 91 است و روز جمعه، با اینکه هیچ کارم امام زمانی نیست، طبق عادت به نمازجمعه میروم.

در خطبه دوم امام جمعه محترم نوکنده جناب حجه الاسلام رضایی به نکات ظریفی اشاره می کند:دسته های زنجیر زنی خوب است ولی نباشد جوری که مزاحم مردم شود. من از مردم خواهش میکنم گوسفند یا هر چیزی را که میخواهید برای امام حسین(ع) ذبح کنید ، در گوشه خیابان و روی جدول ذبح کنید، چرا که خون حیوان از نجاسات است و در این شلوغی مردم از روی این خون ها رد میشوند و چه بسا لباس هایشان نجس شود. بسیاری از طبل ها هستند که در هیئت ها استفاده میشود و دقیقا وسط طبل نام امام حسین(ع) و حضرت ابالفضل(ع) روی آن نقش بسته و این جوان های هیئتی با کابل و هر چیزی که در دست دارند محکم میکوبند روی نام امام حسین(ع) . این نقشه دشمنان است. اصلا اساسا طبل یکی از آلات دشمنان است که میخواهد صدای مداح، صدای عزاداری امام حسین(ع) را مردم نشنوند، من اگر جای مداحان بودم در هیئت هایی که در ان طبل استفاده میشود، مداحی نمیکردم چون حنجره خراب میکنم ولی کسی صدایم را نمیشنود.

ادامه مطلب را حتما بخوانید

همان شب موقع اذان به طرف مسجد در حال حرکت بودم که جمعیت زیادی از زن و مرد را دیدم که از دسته بر میگشتند و در عین حال که صدای اذان پخش میشد به طرف خانه هایشان میرفتند. سر نماز مغرب بود که صدای طبل و سنج باعث شد که اصلا صدای مکبر در عین حال که میکرفن داشت، شنیده نمیشد. بعد از نماز خدا شاهده مردمی را دیدم که گریه میکردند برای مظلومیت امام حسین(ع) که امام حسین(ع) برای اقامه نماز و دین شهید شد نه برای دسته روی و طبل و سنج. من مردمی را دیدم که میگفتند: غلط بودن نماز امشب به گردن این هیئت هایی که حرف امام جمعه را گوش نمی کنند. دیدم هیئت هایی را که پشت سرشان جمعیت انبوهی از خانم های کاکل به سر با آرایش غلیظ بودندکه تا دم در مسجد آمدند و نماز نخوانده رفتند.

خدا رو شکر میکنم که سالهاست به دسته روی نرفتم، یعنی اصلا این نوع عزاداری را قبول ندارم که در آن شرکت کنم. پسرهای جوان با نگاه های حرام و چشم های هرزه به دختران دقیق نگاه می کنند و دختران با آرایش غلیظ با شکلک هایی که از خود در می آورند توجه آنان را جلب می کنند. این را هم بگم که همیشه در مراسم عزاداری مسجد جامع شرکت میکنم، هر چه باشد عزای امام حسین است و این بچه بسیجی ها در هر شرایطی صحنه را خالی نمیکنند.

و من در گوشه اتاقم در حالی به هدف قیام عاشورا فکر میکنم که ساعت هاست صدای دسته روی هیئتی را میشنوم که هیچ مداحی خوبی ندارند و فقط می گویند: ای حسین جانم حسین...ای حسین جانم حسین.... و دسته روی را با همین یک مصرع به پایان می رسانند.البته به این هم اعتقاد راسخ دارم که ذکر حسین(ع) معجزه می کند.... معجزه

من در مقابل صفحه مانیتور به این فکر میکنم که امام زمان (عج) دلش به چه کسانی خوش است؟ به ما؟ به دسته روی های منهای نماز ما؟ به زیارت عاشورای منهای عمل ما؟

و در آخر تشکر ویژه میکنم از امام جمعه محترم نوکنده که با تیزبینی رسالت را بر مردم تمام کرد. و باز هم از هیئت ها میخواهم که رهنمودهای امام جمعه محترم را عملی کنند و زنجیرزنی بدون طبل و سنج برگزار کنند.

الهی چنان کن سرانجام کار..................تو خشنود باشی و ما رستگار
طبقه بندی: مذهبی، استان گلستان، دست نوشته ها، اعتقادی،
[ سه شنبه 7 آذر 1391 ] [ 12:52 ب.ظ ] [ تخریب چی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هر وقت که از اخبار کشور، چیزهایی را میشنوم و ناراحت میشوم، یک لحظه که فکر میکنم و میبینم سایه ولی فقیه بالای سرمان است، تمام غم و غصه ام فراموش میشود و خیلی زود میروم و سجده شکر به جا می آورم که اداره امور کشور دست جانشین معصوم است ...
"شهید عبدالمجید رحیمی"
_________________________

http://arasat.mihanblog.com/post/130
____________________________

دلم خدا میخواد…
کمی سکـــــــــــوت
کمی دل بریدن میخواد
کمی اشک
کمی بهت
کمی آغوش آسمانی
کمی دور شدن از این آدمها
دلم شهادت میخواهد...
فقط همین!!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


کلیک کنید


کد لوگوی پیک نینوا

گروه مدافعان جنگ نرم