تبلیغات
ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ

ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
امروز روز تولدم است و اولین روز 24 سالگی ام... تصمیم گرفتم در این پست از زحمت 24 ساله والدینم تشکر کنم
مدتها با خودم فکر کردم که درمورد پدر و مادر عزیزم چه بنویسم، فکرم جایی بند نمی شد.
در این فضای مجازی می گشتم که چشمم به این دعای صحیفه سجادیه افتاد، با خود گفتم این بهترین راه تشکر از پدر و مادرم است...
فرازی از (نیایش 24 صحیفه سجادیه):


اَللّهُمَّ اجعَلنی اَهابُهُما هَیبَهَ السُلطانِ العُسوفِ وَ اَبَرُّهُما بِرَّ الاُمِّ الرَّؤُفِ وَاجعَل طاعَتی لِوالِدَیَّ وَ بِرّی بِهِما اَقَرَّ لِعَینی مِن رَقَدَهِ الوَسنانِ وَ اَثلَجَ لِصَدری مِن شَربَهِ الظَّمآنِ حَتّی اُوثِرَ عَلی هَوایَ هَواهُما وَ اُقَدِّمَ عَلی رِضایَ رِضاهُما وَ استَکثَرَ بِرَّهُما وَ اِن قَلَّ وَ استَقِلَّ بِرّی بِهِما وَ اِن کَثُرَ

پروردگارا! ابهّت و جلال پدر و مادرم را در نظرم چون ابّهت و شکوه سلطان جائر بگردان و عطوفت و مهربانی آن ها را در دلم مانند مادر رئوف قرارده و بر من اطاعت و نیکویی در حقّشان را چنان لذیذ و محبوب گردان که آن اطاعت و نیکی آرامش و نشاط افزاتر و روشنی بخش تر بر دل و دیده ام از خواب راحت خواب آلودگان باشد و آب گوارای تشنه کامان تا به حدّی که میل و رضای خاطر آن ها را بر میل و رضای خود مقدّم دارم و نیکویی و احسان پدر و مادر را در حقّ خود اگر هم اندک باشد، بسیار شمارم و نیکی خودم را در حقّ آن ها اگر هم بسیار باشد، اندک شمارم.

اَللّهُمَّ خَفِّض لَهُما صَوتی وَ اَطِب لَهُما کَلامی وَ اَلِن لَهُما عَریکَتی وَ اعطِف عَلَیهِما قَلبی وَ صَیِّرنی بِهِما رَفیقاً وَ عَلَیهِما شَفیقاً.

پروردگارا! صدای مرا با آن ها آرام و آهسته گردان تا مناسب ادب و احترام و تواضع باشد نه آن که بلند و خشن با آن ها صدا کنم و داد بر سر آن ها بزنم که موجب بی حرمتی و شکسته دلی آنان گردد و سخنم را با پدر و مادر شیرین و نیکو دار و اخلاق و رفتارم را با آن ها خوش و دلپسند ساز و دلم را بر آن ها عطوفت و مهربانی بخش و مرا رفیق شفیق آن ها گردان.

اللّهُمَّ اشکُر لَهُما تَربِیَتی وَ اَثِبهُما عَلی تَکرِمَتی وَ احفَظ لَهُما ما حَفِظاهُ مِنّی فی صِغَری

پروردگارا! در مقابل زحمت تربیت من، به آن ها جزای خیر عطا فرما و بر اکرام و احسانشان به من اجر و ثواب کرامت کن و پاداش زحمت هایی که در محافظتم در دوران کودکی کشیدند، بر آن ها محفوظ دار.

اَللّهُمَّ وَ ما مَسَّهُما مِنّی مِن اَذیً اَو خَلَصَ اِلَیهِما عَنّی مِن مَکروهٍ اَوضاعَ قِبَلی لَهُما مِن حَقٍّ فَاجعَلهُ حِطَّهً لِذُنُوبِهِما وَ عُلُوّاً فی دَرَجاتِهِما وَ زِیادَهً فی حَسَناتِهِما یا مُبَدِّلَ السَّیِّئاتِ بِاَضعافِها مِنَ الحَسَنات.

پروردگارا! و آن چه از من آزار و اذیّتی یا امر مکروه و ناپسندی به آن ها رسیده، یا حقّی از حقوق آن ها که بر من داشتند، ضایع شده، تو این آزار و تضییع حق را بر آن ها سبب محو گناهانشان و علوّ مقاماتشان و ازدیاد حسناتشان بگردان! ای خدایی که سیّئه و گناهان خلق را به حسنه و ثواب به چندین بار زیادتر مبدّل می گردانی.

اللّهُمَّ وَ ما تَعَدَّ یا عَلَیَّ فیهِ مِن قَولٍ اَو اَسرَفا عَلَیَّ فیهِ مِن فِعلٍ اَو ضَیَّعاهُ لی مِن حَقٍّ اَو قَصَّرا بی عَنهُ مِن واجِبٍ فَقَد وَهَبتُهُ لَهُما وَجَدتُ بِهِ عَلَیهِما وَ رَغِبتُ اِلَیکَ فی وَضعِ تَبِعَتِهِ عَنهُما فَاِنّی لااَتَّهَمُهُما عَلی نَفسی وَ لا اَستَبطِئُهُما فی بِرّی وَ لا اَکرَهُ ما تَوَلَّیاهُ مِن اَمری یا رَبِّ فَهُما اَوجَبَ حَقَاً عَلَیَّ وَ اَقدَمَ اِحساناً اِلَیَّ وَ اَعظَمَ مِنَّهً لَدَیَّ مِن اَن اُقاصَّهُما بِعَدلٍ اَو اُجازِیَهُما عَلی مِثلٍ.

پروردگارا! آن چه پدر و مادر من بر من تعدّی و تفریط کرده اند یا در فعل و عمل یا حقّی از حقوق مرا ضایع کردند و به حدّ کافی و کامل ادا نکردند، من همه را به آن ها بخشیدم و هبه کردم و به کلّی از آن ها درگذشتم و از تو نیز بر آن ها بر محو جرمشان با شوق و رغبت طلب عفو و رحمت می کنم؛ زیرا من بر تربیت خویش هیچ گونه توهّم و تصوّر کوتاهی در حقّم و کندی در کار احسان و محبّتم در باره ی آن ها نمی کنم و در تمام دورانی که والی امر من و صاحب اختیار من بودند، ابداً هیچ کارشان ناپسندم نیست.
پروردگارا! زیرا والدین من حقوقشان بر من واجب و لازم تر و لطف و احسانشان بر من مقدّم تر و نعمتشان بر من بزرگ تر از آن است که من تقاص آن به عدالت توانم کرد یا به مثل پاداش دهم.


خدایا...!
این بنده حقیر را 24 سال عمر دادی...
این بار دستم را محکمتر بگیر و تکیه گاهم باش...
قلبم را وقف نورالهی کردم اما نفس اماره امانم نمی دهد...
خدایا از 24 سال گناه کردن خسته شدم...
با احتساب امروز، 24 سال است که قلب امام زمان(عج) را شکستم.
خدایا...!
مهلت بده تا دوباره با پاک کن ، پرونده سیاه خود را پاک کنم.
به امید آن روز که خورشید غایب را خندان ببینیم
طبقه بندی: دست نوشته ها، مذهبی،
[ چهارشنبه 18 بهمن 1391 ] [ 07:25 ق.ظ ] [ تخریب چی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هر وقت که از اخبار کشور، چیزهایی را میشنوم و ناراحت میشوم، یک لحظه که فکر میکنم و میبینم سایه ولی فقیه بالای سرمان است، تمام غم و غصه ام فراموش میشود و خیلی زود میروم و سجده شکر به جا می آورم که اداره امور کشور دست جانشین معصوم است ...
"شهید عبدالمجید رحیمی"
_________________________

http://arasat.mihanblog.com/post/130
____________________________

دلم خدا میخواد…
کمی سکـــــــــــوت
کمی دل بریدن میخواد
کمی اشک
کمی بهت
کمی آغوش آسمانی
کمی دور شدن از این آدمها
دلم شهادت میخواهد...
فقط همین!!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


کلیک کنید


کد لوگوی پیک نینوا

گروه مدافعان جنگ نرم