تبلیغات
ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ

ܓܨخدایی که در این نزدیکیستܓܨ
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

     امیدواریم به فضل پروردگار، حماسه‌ی اقتصادی و حماسه‌ی سیاسی در این سال به دست مردم عزیزمان و مسئولان دلسوز كشور تحقق پیدا كند.امام خامنه‌ای

امام خامنه‌ای سال 92 را به نام حماسه‌ی سیاسی – حماسه‌ی اقتصادی مزین کرده‌اند.

اولین بار که امام خامنه‌ای به طور رسمی نامی را برای یک سال برگزید، به پیام نوروزی ایشان در سال ۱۳۷۸ باز می‌گردد. از آن پس این مسئله به صورت یک سنت، همه ساله تکرار شد. نامگذاری سال‌های مختلف که از اول فروردین ۷۸ آغاز شد، در حالی بود که رهبر معظم انقلاب در سال‌های پیش از آن هم در پیام‌های نوروزی خود بر نکته‌ای مشخص تاکید می‌کردند اما نام مشخصی را برای سال آغاز شده عنوان نمی‌کردند.

بر همین مبنا بود ایشان سال ۱۳۶۹ را سال تاکید بر «تحول درونی و اصلاح امور» عنوان کردند؛ سالی که اولین عید ایران اسلامی به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود. رهبر معظم انقلاب همچنین سال ۱۳۷۰ را تاکید بر «صبح روشنی»، سال ۱۳۷۱ را تاکید بر «تحکیم معنویت»، سال ۱۳۷۲ را سال تاکید بر «عدالت اجتماعی»، سال ۱۳۷۳ را تاکید بر «صرفه‌جویی»، ۱۳۷۴ تاکید بر «وجدان کاری، انضباط اجتماعی، انضباط اقتصادی»، سال ۱۳۷۵ را تاکید بر «ضرورت پرهیز از اسراف و حفظ ثروت و منابع عمومی کشور»، سال ۱۳۷۶ را سال تاکید بر «توجه به معنویات و فضایل اخلاقی» و سال ۱۳۷۷ را سال تاکید بر «صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف، قناعت و پایداری بر مواضع اسلامی و انقلابی» اعلام کردند.

       حماسه یعنى واقعه‌ى جهادگونه و پرشور؛ این را باید ملت ایران و مسئولان كشور مورد نظر قرار دهند. امام خامنه ای

سال ۷۸؛ آغاز رسمی نامگذاری سال‌ها

نوروز 78 اولین عیدی بود که مقام معظم رهبری نامی مشخص را برای سال برگزید؛ سال امام خمینی (ره). دلیل این نامگذاری همزمانی آن سال با یکصدمین سالگرد تولد بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران بود. سال ۱۳۷۹ هم سال «امام علی (ع)» نام گرفت که دلیل آن وجود دو عید غدیر در آن سال بود. این اتفاق در سال بعد هم تکرار شد تا نخستین سال دهه ۸۰ مجددا سال «امیرالمومنین (ع)» نام بگیرد. رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۸۱ را نیز به عنوان سال «عزت و افتخار حسینی» نامگذاری کردند که دلیل این نامگذاری، تقارن ماه محرم و سالروز شهادت سیدالشهدا (ع) با ایام نوروز بود.

سال ۱۳۸۲ سال «خدمتگذاری» بود و سال بعد سال «پاسخگویی»؛ نام‌هایی که فعالان سیاسی آن‌ها را نشان از کم‌کاری دولت وقت در خدمت‌رسانی به مردم ارزیابی کردند و آن را نشانه‌ای مبنی بر مطالبات رهبر معظم انقلاب نسبت به دولت در زمینه خدمت‌رسانی به مردم دانستند. سال ۱۳۸۴ به عنوان سال «همبستگی ملی و مشارکت عمومی» نامگذاری شد؛ سالی که اوج فشارهای غرب علیه ایران بر سر پرونده هسته‌ای بود و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تمامی مطبوعات، احزاب و سیاست‌مداران داخلی را به همبستگی و دوری از مناقشات بی‌ثمر داخلی و هشیاری درباره سناریوهای ضدانقلابی دشمنان ایران دعوت کردند.

سال میانی دهه ۸۰ هم به نام مبارک «پیامبر اعظم (ص)» انتخاب شد. وجه تسمیه این نامگذاری از آن جهت بود که در آن سال دوبار تاریخ وفات پیامبر (ص) در تقویم بود؛ یکبار در ابتدای سال و یکی در پایان سال. البته انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر رحمت و صلح در سال گذشته که در یک نشریه دانمارکی درج شد هم یکی دیگر از دلایلی بود که رهبر معظم انقلاب این نام را برای سال ۸۵ انتخاب کردند. سال ۱۳۸۶ سال «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» بود. رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود در ابتدای این سال، ایجاد تفرقه و تضعیف وحدت ملی ایرانیان و به وجود آوردن مشکلات اقتصادی برای متوقف کردن پیشرفت کشور را دو روش عمده دشمنان برای مقابله با ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی برشمردند و نسبت به هشیاری مردم و مسئولان در این زمینه‌ها هشدار دادند.

ایشان سال ۱۳۸۷ را هم سال «نوآوری و شکوفایی» نامیدند و در تشریح علت نامگذاری این سال به این عنوان، به نوآوری بزرگ و تاریخی ملت ایران در پیروزی انقلاب ایران اشاره کردند؛ سالی سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۵۷ بود. سال ۱۳۸۸ هم از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال «اصلاح الگوی مصرف» نام گرفت؛ نامی که در ابتدای سال با استقبال گسترده مردم و مسئولان و کار‌شناسان روبرو شد و همگان از آن به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ کشور نام بردند اما حوادثی که پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم پیش آمد، آن را تا حدودی تحت‌الشعاع قرار داد. 

و سرانجام سال ۱۳۸۹ هم به عنوان آخرین سال دهه ۸۰ از سوی رهبر معظم انقلاب، سال» همت مضاعف و کار مضاعف «نامیده شد؛ نامی که برای جبران خسارات فتنه ۸۸ برگزیده شد تا مردم و مسئولان با تلاش و کار بیشتر به فعالیت در راستای پیشرفت ایران عزیز بپردازند. نهایتا سال 1390 که آغاز دهه‌ای جدید بود هم نام اقتصادی بر خود گرفت و سالی شد برای «جهاد اقتصادی.»

هدف‌گذاری استراتژیک با نام‌گذاری هوشمندانه

«اصلاح الگوی مصرف»، «همت مضاعف و کار مضاعف»، «جهاد اقتصادی» و «حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی» ؛ این‌ها نام‌هایی هستند که امام بزروار این ملت برای سال‌های اخیر برگزیده‌اند و مسئولان و مردم را به برنامه‌ریزی و اقدام در مسیر تحقق آن فراخوانده‌اند. نگاهی به نامگذاری سال‌ها تا به امروز و مقایسه آن با سال‌های اخیر نشان از یک هدفگذاری دقیق و هدفمند از سوی امام خامنه‌ای در سال‌های اخیر برای ارائه الگوی پیشرفت ایران اسلامی دارد؛ البته در سال‌های پیشین هم ایشان با ارائه الگوهایی نظیر «پاسخگویی مسئولین» چنین برنامه مدونی را برای مردم و مسئولان ارائه کرده بودند اما این مساله در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده و حکایت از تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر بهبود شرایط زندگی مردم و پیشرفت کشور دارد.

سال 1392 سال حماسه سیاسی حماسه اقتصادی

هر جا که سخن از دشمن به میان می آید ذهن مردم به درستی متوجه شیطان اکبر، ام الفساد قرن آمریکای جهان خوار می‌شود. البته کشورهای دیگری نیز هستند اما لانه اصلی آنها آمریکا است. دولت‌هایی نظیر دولت متخاصم انگلیس و فرانسه و رژیم غاصب و جنایتکار اسرئیل و ... لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۲ را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گذاری کردند. حال با توجه به جنگ پیچیده دشمنان در عرصه های گوناگون نام گذاری سال ۱۳۹۲ نقشه راه اصلی و سیاست گذاری های کلان پیش رو را مشخص می کند.

در جبهه اقتصادی همان گونه که سال‌های قبل از آن نیز با عناوین اقتصادی نامگذاری شده بود همچون سال ۱۳۸۸ که سال حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، سال ۱۳۸۹ سال همت مضاعف؛ کار مضاعف، سال ۱۳۹۰ سال جهاد اقتصادی، سال ۱۳۹۱ سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و بلاخره سال ۱۳۹۲ که با نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مزین شد، بایستی با حساسیت بیشتری مورد توجه دستگاه‌های حکومتی و بدنه مردم در راستای مقاوم سازی اقتصاد ملی در مقابل تهدیدات دشمنان نظام اسلامی شود.

مهم‌ترین اتفاق سیاسی سال ۱۳۹۲ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است که به فرموده امام خامنه ای (مدظله العالی)،  انتخابات در کشور ما مظهر حماسه سیاسی است، لذا مردم همیشه در صحنه که با حضور گسترده خویش همواره در عرصه‌های گوناگون مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان کوبیده اند، می‌طلبد این بار هم با حضور حداکثری و با تجدید پیمان با آرمان‌های امام و شهدا (ره) و شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی ضمن حمایت از دستاوردهای نظام اسلامی پاسخی کوبنده و دندان‌شکن به دشمنان اسلام و استکبار جهانی دهند. 

وعده خداوند تحقق خواهد یافت و پیروزی نهایی نزدیک است، صدای شکستن استخوان‌های نظام لیبرال سرمایه‌داری غرب به گوش می رسد و زمانی نه چندان دور جایگاهی به جز موزه‌های تاریخ نخواهد داشت
طبقه بندی: انتخابات، حماسه سیاسی، ۞ جـنـگ نــرم و جـهـاد فـرهـنـگـی، سخنان مقام معظم رهبری، دست نوشته ها، سیاسی،
[ یکشنبه 12 خرداد 1392 ] [ 07:20 ق.ظ ] [ تخریب چی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هر وقت که از اخبار کشور، چیزهایی را میشنوم و ناراحت میشوم، یک لحظه که فکر میکنم و میبینم سایه ولی فقیه بالای سرمان است، تمام غم و غصه ام فراموش میشود و خیلی زود میروم و سجده شکر به جا می آورم که اداره امور کشور دست جانشین معصوم است ...
"شهید عبدالمجید رحیمی"
_________________________

http://arasat.mihanblog.com/post/130
____________________________

دلم خدا میخواد…
کمی سکـــــــــــوت
کمی دل بریدن میخواد
کمی اشک
کمی بهت
کمی آغوش آسمانی
کمی دور شدن از این آدمها
دلم شهادت میخواهد...
فقط همین!!
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


کلیک کنید


کد لوگوی پیک نینوا

گروه مدافعان جنگ نرم